April

Tuesday 13 April 2021

Premier Division

18:15
BEECHWOOD FC
P - P
FC BIDSTON
LINGHAM PARK 4

Division One

18:15
CORSAIR FC
W - L
ELLESMERE PORT ATHLETIC
PLYMYARD 1
18:15
FC TRANMERE
L - W
RIVACRE FC
PLYMYARD 9

Division Two

18:15
BARCODE FC
vs
NESTON UNITED
RIDGEWOOD PARK 1
18:15
BARKERS FC
vs
EAGLE STIRRUP FC
CORONATION PARK 1
18:15
THE LUKES FC
vs
HIGHER BEBINGTON JFC
BOROUGH ROAD
18:15
WELLINGTON FC
vs
VAUXHALL MOTORS FC
HIGHER BEB ROAD

Division Three

18:15
AFC PARK NORTH
vs
MSC EASTHAM
B PARK-ST MARYS
18:15
NEW FERRY RANGERS
vs
GLENAVON ATHLETIC
NEW FERRY PARK
18:15
SILVA ATHLETIC
vs
WIRRAL ATHLETIC
LEVERS 3

WIRRAL DISTRICT FA SUNDAY PREMIER CUP 20-21 - ROUND 1

18:15
SHAFTESBURY YOUTH
vs
QUEENS PARK FC
MEMORIAL GROUND 1

WIRRAL DISTRICT FA SUNDAY JUNIOR CUP 20-21 - 1st Round

18:15
VICTORIA COLTS
vs
OVAL FC
LEVERS 2

Thursday 15 April 2021

WIRRAL DISTRICT FA SUNDAY PREMIER CUP 20-21 - ROUND 1

18:15
BUSHELL GRANGE ATHLETIC
vs
GREAT FLOAT S&S
LINGHAM PARK 4
18:15
GLENAVON ATHLETIC
vs
VALE ATHLETIC
BEBINGTON OVAL 1
18:15
THE LUKES FC
vs
FC MICHAEL CONSTRUCTION
BOROUGH ROAD
18:15
WOODCHURCH ROVERS
vs
NEW FERRY RANGERS
NEW FERRY PARK

WIRRAL DISTRICT FA SUNDAY AMATEUR CUP 20-21 - ROUND 2

18:15
AFC SHAFTES
vs
ROCKPOINT FC
MEMORIAL GROUND 1

WIRRAL DISTRICT FA SUNDAY AMATEUR CUP 20-21 - ROUND 1

18:15
BARCODE FC
vs
EAGLE STIRRUP FC
RIDGEWOOD PARK 1
18:15
BROMBOROUGH RAKE
vs
JPL JETS
PLYMYARD 9
18:15
BROMBOROUGH TOWN (WSL)
vs
VAUXHALL MOTORS FC
LEVERS 4
18:15
HIGHER BEBINGTON JFC
vs
PARK ROYAL FC (WSL)
LEVERS 2
18:15
LIONS FC
vs
POULTON VICS (WSL)
MEMORIAL GROUND 2
18:15
TELEGRAPH FC
vs
EASTHAM RANGERS (WSL)
LEVERS 1
18:15
UPTON TOWN
vs
NORTH WIRRAL SAINTS(WSL)
UPTON PARK 1
18:15
WELLINGTON FC
vs
WALLASEY WANDERERS(WSL)
HIGHER BEB ROAD
18:15
WIRRAL RADIO FC
vs
THE VINEYARD FC(WSL)
LEVERS 5

WIRRAL DISTRICT FA SUNDAY JUNIOR CUP 20-21 - 1st Round

18:15
AFC PARK NORTH
vs
RANGERS BREAKS
B PARK-ST MARYS
18:15
AFC TIMA
vs
AFC RAEBURN
THORNTON HOUGH
18:15
WOODLANDS FC
vs
SILVA ATHLETIC
LUTON ROAD

Sunday 18 April 2021

Premier Division

11:00
BUSHELL GRANGE ATHLETIC
vs
NESTON NOMADS
LINGHAM PARK 4
11:00
DOCK AFC
vs
ROCK FERRY SOCIAL
MEMORIAL GROUND 2
11:00
GREAT FLOAT S&S
vs
QUEENS PARK FC
RYCROFT 1
11:00
LANCELYN GLENAVON
vs
BEECHWOOD FC
LEVERS 6

Division One

11:00
RIVACRE FC
vs
SHAFTESBURY YOUTH
VAUXHALL FC 3G
11:00
TELEGRAPH FC
vs
AFC SHAFTES
LEVERS 1
11:00
WIRRAL RADIO FC
vs
CORSAIR FC
LEVERS 5
11:00
WOODCHURCH ROVERS
vs
FC TRANMERE
WOODCHURCH SC 1

Division Two

11:00
BARCODE FC
vs
WELLINGTON FC
RIDGEWOOD PARK 1
11:00
BELMONT FC
vs
VAUXHALL MOTORS FC
BOROUGH ROAD
11:00
BROMBOROUGH RAKE
vs
UPTON TOWN
PLYMYARD 9
11:00
EAGLE STIRRUP FC
vs
NESTON UNITED
UPTON PARK 1
11:00
HIGHER BEBINGTON JFC
vs
BARKERS FC
LEVERS 2
11:00
JPL JETS
vs
THE LUKES FC
PLYMYARD 4

Division Three

11:00
AFC PARK NORTH
vs
NEW FERRY RANGERS
B PARK-ST MARYS
11:00
GLENAVON ATHLETIC
vs
MSC EASTHAM
BEBINGTON OVAL 1
11:00
OVAL FC
vs
AFC RAEBURN
MAYFIELDS 1
11:00
PARKGATE ST GERMAIN
vs
SILVA ATHLETIC
PLYMYARD 5
11:00
RANGERS BREAKS
vs
AFC TIMA
LEVERS 3
11:00
WIRRAL ATHLETIC
vs
VICTORIA COLTS
CORONATION PARK 2

Tuesday 20 April 2021

Division One

18:15
LIONS FC
vs
TELEGRAPH FC
MEMORIAL GROUND 2
18:15
SHAFTESBURY YOUTH
vs
WOODCHURCH ROVERS
MEMORIAL GROUND 1
18:15
WIRRAL RADIO FC
vs
RIVACRE FC
LEVERS 5

Division Two

18:15
BARCODE FC
vs
THE LUKES FC
RIDGEWOOD PARK 1
18:15
BELMONT FC
vs
NESTON UNITED
BOROUGH ROAD
18:15
BROMBOROUGH RAKE
vs
BARKERS FC
PLYMYARD 9
18:15
EAGLE STIRRUP FC
vs
VAUXHALL MOTORS FC
UPTON PARK 1
18:15
JPL JETS
vs
WELLINGTON FC
PLYMYARD 4

Division Three

18:15
AFC RAEBURN
vs
GLENAVON ATHLETIC
PLYMYARD 1
18:15
MSC EASTHAM
vs
PARKGATE ST GERMAIN
RIVERSIDE
18:15
NEW FERRY RANGERS
vs
AFC TIMA
NEW FERRY PARK
18:15
SILVA ATHLETIC
vs
AFC PARK NORTH
LEVERS 3
18:15
VICTORIA COLTS
vs
OVAL FC
LEVERS 2
18:15
WIRRAL ATHLETIC
vs
RANGERS BREAKS
CORONATION PARK 2

Thursday 22 April 2021

Premier Division

18:15
BEECHWOOD FC
vs
DOCK AFC
LINGHAM PARK 4
18:15
FC BIDSTON
vs
NESTON NOMADS
LEVERS 1
18:15
GREAT FLOAT S&S
vs
BUSHELL GRANGE ATHLETIC
RYCROFT 1

Sunday 25 April 2021

Premier Division

11:00
BUSHELL GRANGE ATHLETIC
vs
QUEENS PARK FC
LINGHAM PARK 4
11:00
FC BIDSTON
vs
LANCELYN GLENAVON
LEVERS 1
11:00
NESTON NOMADS
vs
GREAT FLOAT S&S
NESTON HS
11:00
ROCK FERRY SOCIAL
vs
DOCK AFC
LEVERS 5

Division One

11:00
AFC SHAFTES
vs
TELEGRAPH FC
MEMORIAL GROUND 1
11:00
CORSAIR FC
vs
SHAFTESBURY YOUTH
PLYMYARD 1
11:00
ELLESMERE PORT ATHLETIC
vs
WOODCHURCH ROVERS
PLYMYARD 6
11:00
FC TRANMERE
vs
WIRRAL RADIO FC
PLYMYARD 9
11:00
LIONS FC
vs
RIVACRE FC
MEMORIAL GROUND 2

Division Two

11:00
BARCODE FC
vs
HIGHER BEBINGTON JFC
RIDGEWOOD PARK 1
11:00
BELMONT FC
vs
JPL JETS
BOROUGH ROAD
11:00
EAGLE STIRRUP FC
vs
THE LUKES FC
UPTON PARK 1
11:00
NESTON UNITED
vs
UPTON TOWN
NESS VILLAGE HALL
11:00
VAUXHALL MOTORS FC
vs
BARKERS FC
SYNCREON ARENA
11:00
WELLINGTON FC
vs
BROMBOROUGH RAKE
HIGHER BEB ROAD

Division Three

11:00
GLENAVON ATHLETIC
vs
AFC RAEBURN
BEBINGTON OVAL 1
11:00
MSC EASTHAM
vs
AFC TIMA
RIVERSIDE
11:00
NEW FERRY RANGERS
vs
RANGERS BREAKS
NEW FERRY PARK
11:00
SILVA ATHLETIC
vs
PARKGATE ST GERMAIN
LEVERS 3
11:00
VICTORIA COLTS
vs
AFC PARK NORTH
LEVERS 2
11:00
WIRRAL ATHLETIC
vs
OVAL FC
CORONATION PARK 2

Tuesday 27 April 2021

Division Two

18:15
JPL JETS
vs
BARKERS FC
PLYMYARD 4

Latest news

Football Changing Rooms - Step 2 update
General Football Changing Rooms - Step 2 update

#wirralcouncil #covidupdate

Houlihan's Press Report 11th April 2021
General Houlihan's Press Report 11th April 2021

#bslnews #leagueupdate

Houlihan's Press Report 4th April 2021
General Houlihan's Press Report 4th April 2021

#bsl #pressreport

HOULIHAN'S BIRKENHEAD SUNDAY LEAGUE newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe